عنوان: انجام بیش از 50 هزار آزمون میکروبی و شیمی فیزیک آب و فاضلاب در شرکت آبفای استان یزد
تشریح:

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آبفا گفت : طی یک سال گذشته ،  50 هزار آزمون میکروبی و شیمی فیزیک  از چاه ها ، مخازن و شبکه توزیع آب ، توسط این واحد انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد ابرهیم علیدوست اظهار داشت :  انجام آزمون های میکروبی از چاه ها، مخازن و شبکه های توزیع آب به تعداد 34 هزار و 500 آزمون ، انجام آزمون های شیمی و فیزیک از چاه ها، مخازن و شبکه های توزیع آب به تعداد 15 هزار و 500 آزمون از اقدامات انجام شده توسط این آزمایشگاه می باشد .

علیدوست از دیگر فعالیت های صورت گرفته در یک سال گذشته را تجهیز و نصب سامانه گندزدایی در ابتدای خط انتقال آبرسانی به شهر بهاباد با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال ، تجهیز ، نصب و راه اندازی سامانه گندزدایی پیشرفته در مخازن موحدین و میانکوه شهرستان مهریز با هزینه ای بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال و خرید و نصب سامانه پایش آنلاین در ورودی و خروجی تصفیه خانه فاضلاب شهر یزد عنوان کرد .

وی تمدید گواهینامه های ایزو 17025،OHSAS  و معتمد محیط زیست ، کسب موفقیت در آزمون های ptbody، بازرسی بهداشتی و نمونه برداری مشترک با مرکز بهداشت استان یزد، شروع اجرای برنامه ایمنی آب همراه با برگزاری کارگاه مورد نظر و هم چنین اجرای گام اول و دوم این برنامه، ارسال تمامی آمارهای کنترل کیفی به شرکت مهندسی و استانداری  و ایزوله سازی آزمایشگاه رفرانس یزد جهت افزایش اسکوپ میکروبی در گواهینامه 17025 را از دیگر اقدامات انجام شده معرفی کرد.

وی از فعالیت های صورت گرفته توسط ,واحد کنترل کیفیت را ساخت اتاقک کلرزنی و نصب دستگاه مربوطه در شهر یزد ، کالیبراسیون تمام تجهیزات اندازه گیری شرکت، نمونه برداری و کلرسنجی روزانه از مخازن و شبکه شهر یزد به تعداد 12 هزار و 200 آزمون و تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه شهرستان خاتم با هزینه ای معادل 500 میلیون ریال برشمرد.

 

 

 

 

 

فایل:

 


عنوان: تایید مستندات آزمایشگاه مرکزی آبفای یزد توسط شرکت مهندسی آبفای کشور
تشریح:

در راستای ارزیابی آزمایشگاه های مرکزی توسط شرکت مهندسی آبفای کشور ، تمامی مدارک و مستندات آزمایشگاه مرکزی کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آبفای استان یزد توسط ممیزین آبفای کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی این شرکت مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای استان یزد گفت : با توجه به این که آزمایشگاه مرکزی شرکت در سال 92 گواهینامه   ISO17025را از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی دریافت نمود مدرک و مستندات آزمایشگاه شیمی و فیزیک توسط شرکت مهندسی آبفای کشور مورد بررسی و تایید قرار گرفت .

ابراهیم علیدوست خاطر نشان کرد : با اجرای تمهیدات لازم تا پایان سال جاری آزمون های میکروبی و آزمایشات اصلی شیمی و فیزیک به دامنه گواهینامه مذکور اضافه خواهد شد .

فایل:

 


عنوان: تایید گواهینامه آزمایشگاه شرکت آبفای یزد ISO/IEC17025
تشریح:

 ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب استان یزد توسط تیم ممیزی نهاد اعتبار دهی پارسیان برگزار و برقراری این استاندارد مورد تایید قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی این شرکت ابراهیم علیدوست مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب گفت : ممیزین نهاد اعتبار دهی پارسیان با حضور در آزمایشگاه ،کیفیت عملکرد را  مورد بررسی قرار داده و گواهینامه ISO/IEC17025 را تایید نمودند .

 علیدوست خاطرنشان کرد : استاندارد بین المللی ISO/IEC17025 شامل الزاماتی است که کاربرد آن ها دستیابی به استاندارد را تضمین می کند هم چنین شامل الزامات عمومی برای تعیین صلاحیت آزمون ها و کالیبراسیون در آزمایشگاه می باشد .

وی اظهارداشت : هدف از به کارگیری این استاندارد ساماندهی فعالیت های آزمایشگاه و تضمین کیفیت آزمایش های صورت گرفته می باشد .

وی افزود : در حال حاضر دامنه کاربرد این استاندارد آزمون های فیزیکو شیمیایی آب می باشد .

 

 

فایل: